blog-moder-kutu-oyunlarinin-yukselisi

Modern Kutu Oyunlarının Yükselişi

Geçtiğimiz yıllar içerisinde kutu oyunları dünyada oldukça popüler bir hobi haline gelmiştir. Kutu oyunları için en popüler örnekler Monopoly, Risk, Tabu gibi oyunlar olsa da bu oyunlar dışında bambaşka bir dünya bulunmaktadır. Catan, Ticket to Ride gibi oyunlar milyon satış rakamlarına ulaşmış, Kickstarter, indiegogo gibi kitlesel fonlanma platformlarında on milyonlar kazanan oyunlar, binlerce kişinin katıldığı kutu oyunu fuarları ve etkinlikleri, her yıl üretilen binlerce yeni oyun ile oldukça büyük bir kutu oyunu sektörü bulunuyor.

Buna bağlı olarak ülkemizde de son bir kaç yıl içerisinde binlerce üyeye sahip Facebook grupları kurulmuş, haftalık düzenli oyun gecesi buluşmaları, yerli oyun üretimi ve Türkçeleştirilmiş oyun satışları başlamıştır. Da Vinci Kafe olarak bu blog ile bu hobiyi yeni öğrenmiş insanlara giriş seviyesinde bilgilendirici yazılar paylaşmak, ayrıca bu hobi konusunda tecrübeli olanlar için farklı bir bakış açısı ile Türkçe kaynak sağlamak istiyoruz.

Bu blogdan yapacağımız haftalık-iki haftalık paylaşımlar ile oyun tanıtımları yapmak, etkinliklerimizden sizleri haberdar edecek ve genel olarak kutu oyunları ve mekanikleri ile ilgili paylaşımlar yapmayı hedefliyoruz.

Yorum yaz